Results




Bear Lake Monster Swim Overall Results by Division
July 20, 2013

Division: Solo Non-Wet Suit
Place
Bib #
Name
Gun Start
Finish
Gun Elapsed
Age
Gender
1
22
William Reeves
09:09:40.968
 11:57:23.721
 02:47:42.753
60
M
2
30
Bruce Herman
09:09:40.968
 12:08:59.425
 02:59:18.457
53
M
3
17
Sue Frehse
09:09:40.968
 12:20:05.014
 03:10:24.046
42
F
4
11
Kathy Guinn
09:09:40.968
 12:30:28.650
 03:20:47.682
58
F
5
14
Joelle Beard
09:24:40.565
 12:50:18.072
 03:25:37.507
25
F
6
13
Michelle Poole
09:09:40.968
 12:39:46.798
 03:30:05.830
48
F
7
12
Chad Starks
09:09:40.968
 13:07:35.650
 03:57:54.682
39
M
8
28
Roger Winder
09:09:40.968
 14:17:34.358
 05:07:53.390
50
M
9
18
Elizabeth Walker
09:09:40.968
 14:20:04.974
 05:10:24.006
59
F

Division: Solo Wet Suit
Place
Bib #
Name
Gun Start
Finish
Gun Elapsed
Age
Gender
1
25
Channing Miller
09:09:40.968
 11:53:16.865
 02:43:35.897
22
M
2
19
Anna Marie Forest
09:09:40.968
 12:34:28.646
 03:24:47.678
44
F
3
21
Cody Reeder
09:09:40.968
 12:36:00.752
 03:26:19.784
42
M
4
23
Jessica Smith
09:09:40.968
 12:40:00.846
 03:30:19.878
28
F
5
26
John Marett
09:09:40.968
 12:43:54.914
 03:34:13.946
22
M
6
16
Tammy Taylor
09:09:40.968
 12:49:33.227
 03:39:52.259
38
F
7
27
Sam Hill
09:09:40.968
 12:59:44.225
 03:50:03.257
56
M
8
29
Natianiel Freeman
09:09:40.968
 13:31:41.761
 04:22:00.793
31
M
9
10
Kristine Bates
09:09:40.968
 14:04:54.659
 04:55:13.691
52
F
10
24
Amanda Kirk
09:09:40.968
 14:37:21.469
 05:27:40.501
33
F

Division: Relay
Place
Bib #
Name
Gun Start
Finish
Gun Elapsed
Age
Gender
1
104
Halesons
09:07:38.903
 12:05:48.844
 02:58:09.941




     Levi Hale, Brant Nelson, Nathan Hale
2
105
Krusty Krabs SDRC
09:07:38.903
 12:05:59.435
 02:58:20.532




     Kevin Mortensen, Mark Oligschlaeger, Chad Hodo, Nazar Kikena
3
101
Five Fingered Death Punch
09:07:38.903
 12:16:08.741
 03:08:29.838




     Joseph Scott, Justin Stewart, Chris Hill, Miles Pomeroy, Whitney Osborne
4
103
Team Ramrod
09:07:38.903
 12:17:00.946
 03:09:22.043




     Colin Anderson, Jordan Anderson, Bryce Fairbanks, Flint Read, Michael Scott
5
102
Fast Fishies
09:07:38.903
 12:23:51.118
 03:16:12.215




     Stacey Schluckebier, Lisa Gentile, Eric Sheet, Scott Denton, Theodore Pollock, Nat Southwick
6
100
Tri Decades
09:07:38.903
 12:35:19.043
 03:27:40.140




     Mary Workman, Toby Nishikawa, Jennifer Giebel

Division: DNF
Place
Bib #
Name
Gun Start
Finish
Gun Elapsed
Age
Gender
DNF
20
Chris Cundey
09:09:40.968
00:00:00.000
00:00:00.000
24
M
DNF
31
Kevin Valverde
09:24:40.565
00:00:00.000
00:00:00.000
26
M
DNF
15
Jim Hubbard
09:09:40.968
00:00:00.000
00:00:00.000
62
M

Timing services provided by Elevated Racing | Event Timing


Timing services were provided by Elevated Racing | Event Timing